8:58 am - Pazar Mart 22, 2015

Galatasaray’da Gidecek Listesi 2

110 Viewed Cemal Kilim 0 respond
ozel_haber_00121

Bu sezon kadroda yer bulamayan ve ayrılması muhtemel futbolcuları ttspor olarak araştırıyoruz ve yeni ulaştığımız bilgileri sizinle paylaşmaya devam ediyoruz.

GS TAKIM (600 x 399)

       Yazı dizimizin ilk bölümünde Galatasaray’da Gidecek Listesi Şekilleniyor başlıklı Özel Haberimizde elde ettiğimiz bilgilerle Çağlar Birinci, Engin Baytar ve Albert Riera’yı incelemiştik. Şimdi Johan Elmander, Felipe Melo ve Umut Bulut’un Galatasaraydaki akibetlerini araştırdık işte sonuçları;

Johan Elmander Yolcu

ELMANDER 2 (600 x 399)

 

   2011 – 2012 Sezonunda Bolton Wanderers’ten büyük umutlarla transfer edilen Johan Elmander, gollerinden çok zaman zaman yaşadığı sakatlıklarla gündeme geliyor. Drogba, Burak ve Umutla oluşan forvet bölgesinin bu sezon en etkisiz ismi oldu.

Şampiyonlukta önemli katkı sağlayan Elmander, sakatlık sürecini bir türlü atlatamadı, ve ligin bu en kritik dönemeçlerinde takımını yalnız  bıraktı. Fatih Terim’in tecrübeli golcüye her fırsatta “Elmande çok büyük golcu” ona çok güveniyorum söylevleri artık rafa kalktı. Elmander sakatlık sonrası yaşınında verdiği sıkıntılar sonunucunda gözden düştü. Drogba’nın transferi sonrası kadro yüzü göremeyen 32 yaşındaki golcünün yeni  sezonda Galatasaray’ın  planlarında olmadığı öğrenildi. Ayrıca Elmander’in eski takımı olan Bolton Wanderers’le temas halinde olduğu bu kulüpte futbol yaşantısının sonlandıracağı bildirildi.

İşte Johan Elmander’in Galatasaray kariyeri

Sözleşme Başlangıç T. : 18 Temmuz 2011
Sözleşme Bitiş T. :   31 Mayıs 2014
Oynadığı maç : 63
Gol  :  18
Asist  :  10
Sarı Kart  :  7
Kırmızı Kart  :1

Umut Bulut Kalmak istiyor ama

UMUT

   Trabzonspordaki performansıyla Fransa’nın Toulouse takımına 3.800 euroya transfer olan golcü futbolcu burada istediğini bulamadı ve Fatih Terim’in Milli takımdan beri beğeniyle izlediği Umut’u Galatasaray’a getirdi.

Bu sezon ligin ilk haftalarındaki muhteşem performansının yanında takım arkadaşlarıyla uyumu ve hiç bir zaman pes etmeyen, koşan, mucadele eden bir futbolcu olan Umut’un yeni sezondada kalmak istediğini her fırsatta dile getiriyor.Ama sorun gene maliyet. 3.500 euro olan bonservisinin Toulouse kulübünün indirime gitmemesi. Yönetici Abdurrahim Albayrak bundan bir kaç hafta önce Toulouse kulubü yetkilileriyle bir araya gelmiş ama ortak bir zeminde buluşulamamıştı. Fatih hocanın Umut gibi biri benim kadromda herzaman ihtiyaç demesi üzerine, yöneticilerin sezon sonunda Toulouse kulübüyle tekrar masaya oyuracağı bildirildi.

İşte Umut Bulut’un Galatasaray kariyeri

Sözleşme Başlangıç T. :  27 Haziran 2012
Sözleşme Bitiş T. :  31 Mayıs 2013
Oynadığı maç  : 37
Gol  :  15
Asist  :  5
Sarı kart  :  2
Kırmızı Kart  :  Yok

Pitbull Gözden düştü

MELO (600 x 399)

   Geçen sezon oynadığı futbol ve attığı 12 gol ile şampiyonlukta büyük pay sahibi  olan Melo, bu sezon bekleneni veremedi. Sezon başı transferinin uzaması,  kampa geç katılması performansındaki düşüşün ana sebeplerinden biri oldu. Bu sezon ligde oynadığı maçlarda 2 kez kırmızı kart gören Melo, toplamda aldığı 5 maçlık cezayla da Fatih Terim’in gözünden düşmesine sebep oldu. Sezon sonu bonservisinde Juventus’un büyük indirimler yapmamasi halinde Galatasaray Melo’ya veda edecek.

 

İşte Felipe Melo’nun Galatasaray kariyeri

Sözleşme Başlangıç T.  : 10 Ağustos 2012
Sözleşme Bitiş T.  : 31 Mayıs 2013
Oynadığı maç  : 63
Gol  : 12
Asist   : 5
Sarı Kart  : 21
Kırmızı Kart :  2

 ÖZEL HABER

 

karabuk_3 (600 x 426)

Puanlar paylaşıldı

prev-next.jpg

Trabzonspor Manisa’da Kazanmak İstiyor

Related posts